Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İran Uyruklu Kadınlar Metamfetaminle Yakalandı
 

Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretine yönelik (TCK 188.madde kapsamında) 25.01.2018 günü saat 01.30 sıralarında Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalarda; Van'dan Ankara'ya giden bir yolcu otobüsü durduruldu, bahse konu araç Erzincan uygulama noktasında alınmış; araçta bulunan İran uyruklu olan R. K. ve S. M. isimli şahıslar yakalanmış olup;

1a- R. K. isimli şahsın üzerinden daralı ağırlığı 1.460 gram olan metamfetamin olduğu değerlendirilen madde ele geçerilmiş olup, şüpheli şahsa TCK 188. Madde kapsamında şüpheli işlemi yapılmış, şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.

1b- S. M. isimli şahsın bulunduğu yolcu koltuğunun altında daralı ağırlığı toplam 885 gram olan metamfetamin olduğu değerlendirilen madde ele geçirilmiş olup, şüpheli şahsa TCK 188. Madde kapsamında şüpheli işlemi yapılmış olup, şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.2- Sokak satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik olarak yapılan çalışmalarda 26.01.2108 günü Şu ekiplerimiz tarafından 60 TP 808 plakalı araçla İstanbul ilinden ilimize uyuşturucu madde getirecekleri bilgisi alınması üzerine bahse konu araç Bölge trafik karşısında uygulama noktasında alınmış, araç içerisinde T. Ç., T. Ç., İ. A., Ö. Ç. isimli şahıslar yakalanmış olup; T. Ç. isimli şahsın üzerinden daralı ağırlığı 32.80 gram gelen Bonzai olduğu değerlendirilen madde ele geçirilmiş,T. Ç. ve T. Ç. isimli iki şahsa TCK 188. Madde kapsamında işlem yapılmış, şahıslar çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanmıştır. İ. A. ve Ö. Ç. isimli şahıslara ise TCK 191. Madde kapsamında şüpheli işlemi yapılmış olup, şahıslar savcı talimatı ile şubemizden serbest kalmıştır.

​​​​​​​​​​​​​​
 
 
  • Acil Çağrı Merkezi
  • Gönül Elçileri
  • Divriği Ulu Camii
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı