Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İlimizde Meydana Gelen Kasten Öldürme ve Kasten Yaralama Olayları
 
​​

İlimizde 05-06.02.2019 tarihlerinde bir Kasten Öldürme olayı ile iki ayrı Kasten Yaralama olayı meydana gelmiştir.


1- 05.02.2019 günü saat:23.00 sıralarında İlimiz Diriliş Mahallesi 64 sokak üzerinde alkollü şahıslar arasında alkolden kaynaklanan tartışma neticesinde iki kişi hayati tehlike arz edecek şekilde bıçakla yaralanmış, şüpheli suç aleti olan ekmek bıçağı ile birlikte 06.02.2019 günü yakalanmıştır.

2- 06.02.2019 günü saat:01.00 sıralarında İlimiz Örtülüpınar Mahallesi No:19 sayılı yerde ikamet eden bir kişi, alkollü şüpheli tarafından kız arkadaşını telefonla aradığı iddiası ile bıçakla hayati tehlike arz edecek şekilde boğaz kısmından yaralanmış, şüpheli aynı gün yakalanmış, suç aleti bıçak elde edilememiştir.

3- 06.02.2019 günü saat:11.35 sıralarında İlimiz Halil Rıfatpaşa Mahallesi Şehit Hakan Şahbaz Sokak üzerinde bir kişi alacak verecek meselesi yüzünden eniştesi tarafından yüz, karın ve kol kısımlarından tabanca ile yaralanmış, sevk edildiği Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak EX olmuştur. Şüpheli olaya müteakip suç aleti tabanca ve altı adet fişek ile birlikte yakalanmıştır.

Her üç olayda yakalanarak gözaltına alınan toplam 3 şüpheli sevk edildikleri Adli Makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.


Sivas halkının huzur ve sükûnu, “güvenli çevre ve huzurlu toplum” için suç ve suçlularla kararlı mücadelemiz aralıksız devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
 
  • Acil Çağrı Merkezi
  • Gönül Elçileri
  • Divriği Ulu Camii
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • İçişleri Bakanlığı