Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
“TERÖRÜ HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ” PROJESİ
 
​​

Terör örgütlerinin eleman temin etmek ve militanlaştırmak için yürüttükleri faaliyetlerde; din ve dini inançların en önemli istismar konusu olarak kullanıldığı görülmektedir. FETÖ, DEAŞ, El Kaide, Hizbullah, vb. Dini istismar etmek üzerine kurulu terör örgütlerinin yanında, farklı ideolojik temelleri esas alan PKK/PYD, DHKPC-/C vb. Bölücü ve Yıkıcı terör örgütlerinin, dini referans alan veya karşı söylem ve faaliyetlerle muhafazakâr kesimlerin sempatisini kazanmaya, eleman temin etmeye, halkın sözde desteğini almak için vatandaşlarımızın dini duygularını amaçları doğrultusunda istismar etmeye yönelik; yurt içi ve yurt dışında sosyal medya başta olmak üzere çeşitli alanlarda illegal faaliyetlerde bulunduğu bilinmektedir.

Terör örgütleri tarafından din ve dini değerlerin istismar edilmesinin önüne geçebilmek, örgütlerin eleman temin etmelerini engellemek, dini istismar eden terör örgütlerine katılanların teslim olmalarını sağlamak, terör ve terör örgütlerinin bu tür faaliyetlerine karşı toplumda farkındalık oluşturularak toplumsal refleks ve bilincin geliştirilmesi, terörle mücadelede halk desteğinin sağlanması ve şiddete varan aşırılıkların önlenmesi, terör örgütü yapılarına karşı ilgili kurumlarla koordineli bir çalışma yürütülerek etkin bir terörle mücadelenin sağlanması amacıyla İl ve ilçe Müftülüklerimize bağlı din görevlilerimize yönelik olarak Emniyet Teşkilatının görev alanı içinde tespit, analiz, değerlendirme ve yaşanılan tecrübelerin aktarılması için Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri kapsamında; 28/03/2019 – 29/04/2019 tarihleri arasında “Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz” isimli proje çalışması hazırlanmıştır.

Sivas Valiliğimiz koordinesinde; “Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz” isimli yürütülecek proje kapsamında; ilimiz merkezi ve tüm ilçelerimizde verilecek olan (17) konferans ile toplamda (1000) Din Görevlisine bilgilendirme yapılması hedeflenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

 
 
  • Acil Çağrı Merkezi
  • Gönül Elçileri
  • Divriği Ulu Camii
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • İçişleri Bakanlığı