Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
GENÇLİK VE GÜVENLİ GELECEK PROJESİ
 
​​


Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Gençlik ve Güvenli Gelecek” isimli projemizde; terör örgütlerine karşı çok yönlü sürdürülen mücadelenin etkinliğini arttırarak, bu mücadeleyi başta genç öğrencilerimiz olmak üzere, toplumun her katmanı ile birlikte gerçekleştirmek ve mücadeleyi psikolojik yönden destekleyerek en üst seviyeye çıkarmak gayesiyle, ülkemiz aleyhinde yıkıcı, bölücü ve dini istismar eden terör örgütlerine karşı ortak mücadele bilincini geliştirmek, özellikle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi terör örgütlerinin eleman kazanma çalışmaları konusunda bilinçlendirmek, teröre karşı devlet-vatandaş işbirliği içerisinde, halkın devlete olan güven ve desteğini güçlendirmek amacıyla 2018-2019 yılı Eğitim ve Öğretim dönemi içerisinde üniversite ve liselerde eğitim ve öğretim gören öğrencilerine yönelik olarak terörle topyekün mücadele kapsamında gençliğinin bilinçlendirilmesi amacıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzde görevli uzman personeller tarafından “Gençlik ve Güvenli Gelecek” isimli projemiz 19/11/2018 - 11/02/2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Sivas Valiliğimizin koordinesinde; Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri kapsamında il merkezi ve ilçelerimizde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı (11) Meslek Yüksekokulu, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’ne bağlı (4) Öğrenci Yurdu ile resmi ve özel (111) Lisede toplam olarak (100) Konferans yapılarak 10.000 öğrenciye ulaşılmasını planladığımız projemiz sonucunda gerçekleştirilen (109) Konferans ile toplam (13.083) öğrenciye ulaşılmıştır. Gerçekleştirilen konferanslara okullarımızdan gelen talepler neticesinde hedeflenen konferans ve katılımcı sayısının üstünde kişiye ulaşılmıştır.

Yapılan etkinler öncesinde ve esnasında ulusal ve yerel basın ile proje dahil olan tüm kurumlarımızın sosyal medya hesaplarında gerçekleşen faaliyetlere ilişkin, resim, video vd. paylaşımlarda bulunularak İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalarımızın diğer kitlelere duyurularak olumlu bir kamuoyu algısı oluşmasına katkı sağlanmıştır.

İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından diğer kurumlarımız ile birlikte yürütülen çalışmalarımıza vermiş oldukları desteklerinden dolayı; Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Alim YILDIZ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Erdoğan TUNÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI nezdinde bağlı kurum yönetici ve personellerine projemizin amacına uygun olarak gerçekleşmesi konusunda vermiş oldukları desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.
​​​
 
 
  • Acil Çağrı Merkezi
  • Gönül Elçileri
  • Divriği Ulu Camii
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • İçişleri Bakanlığı