Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Düzensiz Göçmenlere Yönelik Yapılan Çalışmalar
 
​​

Ulusal Güvenlik gerekçesi ile Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve Ülkemizin Milli Güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütlerinin etkisiz hale getirilmesi amacı ile gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

İlimizde alınan tedbirlere ilave olarak terör eylemleri, canlı bomba ve bombalı araç eylemlerinin önlenmesi ile kamu düzeninin korunması, halkın mal ve can güvenliğinin sağlanması, yabancı uyruklu şahısların kontrol edilmesi ve suçların önlenmesi, taşınması veya bulundurulması yasak olan her türlü silah, kesici ve delici alet, patlayıcı madde veya eşyanın tespiti ve ele geçirilmesi amacıyla ilimiz genelinde yol uygulamaları devam etmektedir.

Bu kapsamda;

09.09.2018 günü, saat 13.30 sıralarında Erzincan Yolu Uygulama Noktasında durdurulan 34 DG 6907 plaka sayılı otobüs içerisinde yapılan kontrolde geçerli kimlik ve izin belgesi bulunmayan Afganistan uyruklu 39 (30 erkek, 4 kadın, 5 çocuk) şahıs ve Pakistan uyruklu 8 erkek (1 çocuk) şahıs olmak üzere toplam 47 yabancı uyruklu şahıs yakalanmış, yabancı uyruklu şahısların üzerinde sahte olarak değerlendirilen 38 adet belge ele geçirilmiştir. Şahıslar Asayiş Şube Müdürlüğü Yabancılar Büro Amirliği tarafından teslim alınmış, yapılan sorgulamalarında yurda yasa dışı giriş yaptıkları tespit edilmiş, alınan doktor raporunun ardından idari gözetim ile bekletilme yeri olarak belirlenen Karşıyaka Polis Noktasına teslim edilmişlerdir. Konu ile ilgili Göçmen Kaçakçılığı Şube Müdürlüğü ayrıca işlem yapmıştır.

Çalışmalarda yakalanan 47 yabancı uyruklu şahıs hakkında İl Göç İdaresi Müdürlüğünce karar işlemleri devam etmektedir.

Asayiş Şube Müdürlüğümüz kamu düzeni ve güvenliğinin korunmasına yönelik kesintisiz çalışmalarını sürdürmektedir.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

​​
 
 
  • Acil Çağrı Merkezi
  • Gönül Elçileri
  • Divriği Ulu Camii
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı